Polityka paletowa - bo ekologia jest dla nas ważna

Opublikowano w 23 września 2021 14:38

Ekologia ma dla nas duże znaczenie. Staramy się wprowadzać wszelkie działania proekologiczne wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Jednym z tych obszarów jest nasza polityka paletowa. Używane przez nas palety, produkowaną są specjalnie na nasze zamówienie. Do wyprodukowania palet zostały użyte drzewa, których wycinka nie była szkodliwa dla środowiska.

Do wysyłki naszych towarów wykorzystujemy tylko nowe, nieuszkodzone palety. Jest to również istotne pod względem bezpieczeństwa towaru podczas transportu. Używane, często już podniszczone palety często ulegają uszkodzeniom, a towar znajdujący się na nich również.

Ekologia i bezpieczeństwo to priorytety w naszej polityce, jesteśmy odpowiedzialni i odpowiedzialnie podchodzimy do naszych realizacji.

Koszt wyprodukowania nowej palety nie jest mały, dlatego przy opcji wysyłki towaru na palecie, pobieramy kaucję w wysokości 50 zł za paletę.

Za każdą użytą paletę do realizacji dostawy, nasza firma sadzi kolejne drzewa w pobliskim nam Welskim Parku Krajobrazowym.

Ponadto, zatrzymując naszą paletę, można w łatwy i ciekawy sposób wykonać z niej chociażby hotel dla owadów, domek dla ptaków lub mebel ogrodowy.

Pomysłów jest wiele, a cel który temu przyświeca jest ważny - ekologia.

 

 

O PARKU

 

Welski Park Krajobrazowy utworzony został w 1995 roku dla ochrony krajobrazu i przyrody środkowego odcinka doliny rzeki Wel. Obszar wyróżnia się urozmaiconą, polodowcową rzeźbą terenu, z malowniczymi wzgórzami morenowymi, pomiędzy którymi silnie meandruje rzeka Wel. Jej dolina stanowi najbardziej atrakcyjny elementem krajobrazu.

Powierzchnia Welskiego Parku Krajobrazowego to 20 023,34 ha oraz 16 282,58 ha otuliny. Welski PK  położony jest na południowo-zachodnim skraju województwa warmińsko-mazurskiego, na terenie dwóch powiatów: działdowskiego i nowomiejskiego. Park znajduje się w granicach następujących gmin: Grodziczno (powiat nowomiejski) oraz Lidzbark, Rybno i Płośnica (powiat działdowski). Zgodnie z podziałem fizycznogeograficznym Polski (wg J. Kondrackiego) Welski Park Krajobrazowy leży w  mezoregionach Garbu Lubawskiego i Równiny Urszulewskiej.

Obszar Welskiego Parku Krajobrazowego leży w zlewni największego lewobrzeżnego dopływu Drwęcy - rzeki Wel i wyróżnia się bogatą siecią hydrograficzną, która jest charakterystyczna dla młodoglacjalnych krajobrazów pojeziernych. Występują tu cieki naturalne – rzeki stałe i niewielkie strumienie, sztuczne – rowy melioracyjne, jeziora różnych typów i wielkości, zbiorniki sztuczne – stawy rybne i doły potorfowe, mokradła stałe i okresowe (torfowiska i trzęsawiska) oraz źródliska. Do największych jezior Welskiego Parku Krajobrazowego zalicza się jez. Rumian, jez. Tarczyńskie i jez. Grądy.    

 

Welski Park Krajobrazowy

 

Jak można wykorzystać nasze palety?

Tak, jak zaznaczyliśmy, nasz towar wysyłany jest na nowych paletach, które z łatwością można użyć na wiele sposobów. Na przykład budując domek dla ptaków, doniczki, domek dla owadów czy też ogrodowe meble. Poniżej znajdują się linki z poradami i instrukcjami, jak to zrobić.

Dodaj komentarz

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.