Pytania Odpowiedzi
Jak mogę przyspieszyć dojrzewanue mojego produktu z blachy corten? Najpierw odtłuść stal corten środkiem czyszczącym, usuwając w ten sposób warstwę wosku ze stali corten, a następnie rozpuść trzy duże łyżki soli w litrze octu. Wlej roztwór soli z octem na stal corten za pomocą opryskiwacza do roślin lub konewki. Po godzinie spłucz dokładnie wodą. W ciągu kilku dni stal kortenowa zacznie przybierać piękną rdzawą barwę.
W jaki sposob malujecie wyroby ze stali standardowej? Czy są one zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi? Klient ma do wyboru całą gamę kolorów z palety RAL. Nasze wyroby są najwyższej jakości, dlatego malujemy je zawsze 2 warstwami farby: - pierwsza warstwa to epoksydowa powłoka cynkowa, która jest wysoce odporna na wilgoć i chemikalia, - druga warstwa to poliestrowy lakier proszkowy. Nadaje się zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego. Powłoka poliestrowa ma wysoką odporność na światło ultrafioletowe, dlatego proszek poliestrowy zwykle jest używany do malowania proszkowego produktów zewnętrznych.
Dlaczego zakupione produkty wyglądają jak ze zwykłej stali, a nie ze stali corten? Stal corten potrzebuje czasu, żeby 'dojrzeć'. Pod wpływem czynników atmosferycznych na powierzchni blachy wytwarza się brązowo-pomarańczowy nalot, który przypomina rdzę. Pierwsze oznaki rdzy widoczne są po ok. 1-2 miesiącu. Nasze wyroby wykonywane są z surowej blachy, dlatego na pierwszy rzut oka przypominają zwykłą blachę. Wszystkich klientów prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość.