Wiosenny powiew - Butterfly Wood Rack

Opublikowano w 23 marca 2022 10:41

Suche drewno jak wiadomo jest najlepsze do palenia, ale i najbardziej przyjazne środowisku. Suche drewno łatwo się pali, daje dużo ciepła i prawie wcale nie dymi. Zwykle mija około 3 lat, zanim naturalnie wysuszone drewno - do którego nie używa się osuszacza - nadaje się do rozpalenia dobrego ognia.

Szybkie suszenie

Drewno ułożone na stojaku Butterfly Wood Rack o strukturze plastra miodu jest suche zaledwie po jednym lecie. Dzieje się tak częściowo dlatego, że solidna stal, z której wykonany jest stojak, również się nagrzewa, a tym samym przyczynia się do procesu suszenia. To fajny i ekologiczny i szybki sposób na pozyskanie suchego drewna opałowego, gdyż taki taki proces suszenia trwa 2-3 miesiące. 

Więcej bioróżnorodności 

Drewno to naturalne środowisko dla wielu ptaków i owadów. Znajdują tam jedzenie i schronienie. Na otwartej przestrzeni między grzebieniami Butterfly Wood Rack mieści się budka dla ptaków, budka dla owadów, pokój dla nietoperzy lub donica. Miło się na to patrzy oraz zwiększa się bioróżnorodność, przyciągając różne zwierzęta. Magazynowanie drewna i wzbogacanie przyrody w jednym.

Ładne meble

Regał Butterfly Wood Rack można ustawić jeden na drugim, bądź jeden przy drugim, co daje możliwość stworzenia własnej kompozycji w dowolnej konfiguracji. Czy będzie to ścianka działowa? Stół ogrodowy? A może będzie to "tylko" magazyn i suszarnia na drewno opałowe? Wytrzymała, mrozoodporna stal, z której wykonany jest stelaż, nadaje mu ponadczasowy wygląd. Kółka pod spodem ułatwiające przemieszczanie, to idealne rozwiązanie. Wolisz inny kolor lub rozmiar? To wszystko jest możliwe dzięki tradycyjnemu sposobowi pracy w CortenArt.

 

Specyfikacja techniczna:

Cały stojak (4 elementy+ domek) / 1 oktagon

WxSxG:170x148x36 cm                 / 74x74x36 cm

Waga: ok 64 kg                             / ok. 16 kg

 

 

Numer patentu:

008711188-0001

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.